Stomatologia Dla Ciebie


Sedacja wziewna (leczenie gazem rozweselającym)
Jak działa gaz rozweselający u dentysty (podtlenek azotu)?
Sedacja wziewna czyli leczenie znieczuleniem gazem rozweselającym ( N2O/O2 ) to jedna z łatwych i bezpiecznych form uspokojenia pacjentów, którzy nabyli strach przed wizytami stomatologicznymi w przeszłości i nie radzą sobie ze stresem w gabinecie stomatologicznym.
Zastosowaniu sedacji wziewnej umożliwia ograniczenie świadomości pacjenta i częściowe zniesienie czucia bólu oraz stopniowe pozbycie się lęku. Podawany pacjentom za pomocą specjalnej maseczki gaz rozweselający wprowadza w stan rozluźnienia, odprężenia.

Zalety użycia sedacji wziewnej
1. Zmniejszenie lęku przed wizytą (dentofobia)
2. Częściowe zniesienie odczuwania bólu
3. Poczucie odprężenia podczas wizyty

Dawkę podtlenku azotu dobiera się indywidualnie do reakcji pacjenta, zwiększając lub spłycając jego stan rozluźnienia. Stan rozluźnienia sprawia, że podawanie zastrzyku znieczulającego jest łatwiejsze i mniej bolesne dla pacjenta, nie czują oni nakłucia. Dzięki temu pozostała część zabiegu może być przeprowadzona w stanie pełnej świadomości.

Gaz rozweselający u dzieci
W przypadku leczenia stomatologicznego u dzieci coraz częściej stosuje się metodę sedacji wziewnej, która uspokaja dzieci, daje im poczucie zobojętnienia a lekarzom pozwala na przeprowadzenie komfortowego leczenia stomatologicznego. Obserwujemy, że w przypadku najmłodszych pacjentów u których stosowano sedacje wziewną od wczesnych lat , po kilku latach leczenia z użyciem sedacji wziewnej nabywają zdolność do radzenia sobie z bólem i nie wymagają użycia sedacji. Oczywiście w skrajnych sytuacjach , gdzie występuje zaawansowana dentofobia i sedacja wziewna nie jest wystarczająca , pozostaje leczenie w znieczuleniu ogólnym .
W zdecydowanej większości wypadków gaz rozwesalający u dentysty jest skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem chętnie stosowanym przez wielu pacjentów.

Przeciwwskazania do stosowania sedacji wziewnej
Mimo, iż gaz rozweselający jest bardzo bezpiecznym sposobem radzenia sobie z lękiem i bólem podczas wizyty stomatologicznej istnieją pewne przeciwskazania dotyczące jego stosowania o których należy pamiętać.
• przerost migdałków gardłowych
• katar
• I trymestr ciąży
• choroby psychiczne
• porfiria
• miastenia (miastenia gravis)
• stwardnienie rozsiane
• alkoholizm
• ciężkie choroby płuc np. rozedma płuc, rozstrzenie oskrzeli
• niezdolność pacjenta do współpracy

Skorzystaj z porady i umów się na konsultację do sedacji. Zapoznaj się również cennikiem naszych usług.
















KONTAKT Z NAMI
+ 48 519 455 989
stomatologiadlaciebie123@gmail.com

wykonanie: stargard.com.pl - Strony internetowe